| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi aduc masina din Italia cu actele valabile acolo pot circula cu ea in tara si sa nu o mai inmatriculez? Stiu ca se poate 90 de zile dar dupa ce se poate face?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa nu o inmatriculezi? Nu exista absolut nicio taxa momentan

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca ai resedinta in Romania teoretic trebuie sa o inmatriculezi, practic e dificil de dovedit. Dar mai simplu o inscrii aici, momentan nu exista nicio taxa si cred ca iesi mai ieftin si la impozite + RCA.