| ionutz001 a întrebat:

Salutare am un opel astra g 1.7 isuzu si am mers cu el l.am oprit in rampa si la 2 minute cand am incercat sa.l pornesc imi licarea martorul service (masina cu cheie ) si imi porneste pentru 3 secunde si se opreste ce are ( martorul service il aveam in bord dar nu licarind este un senzor de presiune pe pompa)

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

E clar pompa. Nu are presiune.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai verificat nivelul de combustibil? Oprind in rampa si fiind putin combustibil, pompa nu mai are ce trage din rezervor.

| ionutz001 explică (pentru darrio2007):

Ii bagai motorina dar nu vine in filtru

| darrio2007 a răspuns (pentru ionutz001):

Trebuie aerisita instalatia. Nu este ca la cele pe benzina.

| ionutz001 explică (pentru darrio2007):

O aerisii ii umplui filtrul tot dar nu ajunge motorina la injectoare cred ca este pompa devina

| darrio2007 a răspuns (pentru ionutz001):

E clar pompa. Nu are presiune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E posibil sa nu-ti citeasca chipul din cheie. Incearca sa il pornesti cu a doua cheie, daca ai.