| Hemes a întrebat:

Salut, am un atv si nu am instalatie electrica completa, daca am decat bobina de inductie si regulatorul de energie imi poate da scanteie la bujie, daca nu ce-mi mai trebuie? Dau funda cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ai nevoie de CDI, acesta comanda bobina de inductie, fara acesta nu ai ce face, in unele cazuri CDI-ul si bobina de inductie sunt una si aceeasi, si e posibil sa fie nevoie si de acei senzori (la frana) pentru a putea porni.

| Hemes explică (pentru OldSoul):

Eu am motor pe trepte si nu-mi trebuie la automat sa-mi porneasca pe mine ma intereseaza sa-mi dea scanteie