| Hemes a întrebat:

Salut,am un atv pe care doresc sa-l repar si am probleme la instalatie electrica daca am numai cdi-ul si bobina de inductie puse pe instalatie poate sa-mi porneasca.(ps: motorul este pe trept si poate sa pornesca si impins nu trebuie la automat)

1 răspuns:
| AresLusitani a răspuns:

Da bineînțeles atata vreme cât îi dă curent la bujie atunci pornește, dar ți-aș recomanda să pui și restul instalației ( far semnalizare stop) sunt foarte utile! Sărbători fericite