| Ttttttt5tttt a întrebat:

Salut, Am un Audi a4 b8 an 2010 2. 0tdi 143cp, automat și as vrea ceva cai în plus, m-am gândit sa i pun un intercooler mai mare(recomandați - mi unul) și o turbina de motor 2.7(dar se potrivește? Are aceleași prinderi? Dacă nu, recomandati- mi o turbina mai mare pentru acest motor) cam câți cp Scot cu aceste doua modificări? Și motorul se forțează prea tare!? Se poate distruge?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distruge nu, dar sa cada componentele e probabil. Lasa masina cum e acum, mai bine vorbeste cu un mecanic specialist in tunning ca sa te ajute el mai bine.