| MarianPapuc98 a întrebat:

Salutare!

Pana la cati cai poate fi dus in siguranta un Audi A4 B8 2010 CAGA 2.0 TDI Multitronic 143cp?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Exact stage 1 se recomanda la orice masina la care nu se aduc si alte modificari mecanice, asta pentru a nu stres nimic la masina:
Luat o informatie de pe siteul unui tuner roman:
stage 1 : de la 143 CP la 185 CP cu 410 Nm
stage 2: de la 143 CP la 195 CP cu 420 Nm

Acum isi pot da si altii mai pricepti ca mine cu parerea dar diferenta de 90 de Nm dupa tuning nu este marisoara pentru un ambreiaj stock astfel incat s-ar putea ca acesta sa patineze? adica pentru un castig in cuplu de +90 Nm ar trebui sa mearga spre un ambreiaj mai sportiv? zic asta pentru ca nu-s cel mai priceput in ale dieselurilor.