| manoliujon92 a întrebat:

Salut am un audi a6 din 2003 am ramas fara baterie si am băgat codul la navi plus gresit si imi apare safe, nu ma lasa sa fac nici o comanda de 3 zile am sunat la reprezentata mi.a cerut 500 de lei ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai codul, e bun? Deci ai bagat codu de mai multe ori gresit asa ca acum nu te mai lasa chiar del bagi corect asa este? Asa apare SAFE.Ce trebuie sa faci este simplu, dar nu mai tot baga codu intruna sa nu se blocheze definitiv ceva.Te duci bagi cheia in contact si o lasi acolo vreo cateva ore cel putin 2 ore. Dupa scoti cheia, o bagi iar si dai drumu la radio, o sa apara safe ala iar dar o sa te lase sa pui codul, dar vezi nul baga iar gresit.Stii sa pui codu ala sau iar blochezi? Daca blochezi iar nu stiu daca o sa mai mearga cum spun eu cu cheia si 2 ore sau juma de ora nu mai stiu exact.Dar tu tine 2 ore sa fii sigur ca nici eu nu mai stiu sigur. Daca nu stii sa bagi codu spune si iti scriu exact ce trebuie sa faci.Deci nu te du nicaeri sa dai bani aiurea ca merge sigur cum am spus eu. Spun nu din povesti am patit si eu si asa am procedat.Am avut pe cineva a audi si ala mi-a zis, deci m-a salvat sa mai dau bani.Dar a spus sa nu gresesc iar dupa ce fac chestia cu contactu si cheia ca bla bla, nu stiu ce se intimpla.Deci esti s alvat se pare, ai grija ce cod bagi iar sau cum il bagi. Daca nu stii lasa pe careva s-o faca, iar daca nu stii spune cati scriu pas cu pas.

| cristimihailov a răspuns:

Cauti pe net cum se deblocheaza. Si aia fac cam acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu dai bani pentru asa ceva, m-am dus la un service sa imi bage codul si imi cereau 50 de lei am cautat altul si cand am intrebat cat face mi-au spus ca nu se cere bani pentru asa ceva. Ce-a mai buna solutie e sa cauti pe net sau sa te duci la cineva care se pricepe

| dolceromania a răspuns:

Pune o poza cu butoanele de pe navi și te ajut