| Flo193 a întrebat:

Am un BMW 1.8 TDS din 1998 si am ceva probleme cu el.
Scoate fum negru in accelerarea brusca, daca il accelerez constant nu scoate.(ca si cum nu ar arde bine motorina sau iar veni prea multa )
Recent am fost cu el pe autostrada si de pe la 120km/h nu vroia sa se mai duca,sa accelerat pana acolo dar am simtit ca si cum se taie pedala de acceleratie si nu mai are forta.
Am schimbat filtru de aer,motorina, termostat, nu consuma ulei am facut cu ea vreo 1300 de km si uleiul este la fel, turbina am verificat-o, masina are doar 205988km.
Porneste la sfert de cheie si la rece si la cald (am pornit-o la -9°C fara nici o problema ) o singura data am patit de a trebuit sa dau la automat c-am 5 secunde si asta era la o temperatura de 15°C acum o luna si ceva.
Mentiinez ca are montata si supapă cu sens unic la motorina, mi-se pare ca are si consunul mai mare un pic.
Ce poate sa aiba? Buji? EGR -ul ala, astept raspunsuri.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Amestec prea bogat.

7 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Renunta la ea ca imbolnavesti lumea de cancer cu fumul ala negru. Are 18 ani iti dau eu un bmw in stare mai buna din 2002 la 2700 euro bmw serie 3
346 L sau 320i
berlina
an fabricatie 2002
cutie triptonic
benzina
verde inchis
cilindree 2171 cm3
170 cai
piele crem

| Flo193 explică (pentru CatalinVictor1985):

Domnule Catalin, nu ma intereseaza "harburile " tale, am dorit un raspuns la altceva, nu e problema dumneata cu ptivire la gusturile mele in masini.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Flo193):

Omoara lumea cu ele ai gusturi fantastice ai merita sa faci pirnaie pentru genocidul asupra mediului pe care-l faci

| Flo193 explică (pentru CatalinVictor1985):

Domnule Catalin, nu ma intereseaza parerea ta si nici masinile tale, daca incerci sa vinzi o masina incearca pe OLX. Gusturile nu se discuta happy Este strict problema mea.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Flo193):

Gusturi preistorice stiu aia trebuia dusa la muzeul satului din Germania laughing

| Flo193 explică (pentru CatalinVictor1985):

Da, odata cu tine, i-a hai mai dispari, deja is satul de tine, nu mai am chef de comentariile tale! Strict problema mea ce fac!

| HKr22 a răspuns:

Ulei in cilindri ia vezi poate fi asta cauza fumului