| DeejayAndr3y a întrebat:

Am un bmw 318i si mi s-a blocat cheia la pozitia contact pus. Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat același lucru.
Nu știu dacă aici este cazul, dar majoritatea mașinilor, au un sistem antifurt pe contact. Practic este o tijă în contact, care intră în coloana de direcție și blochează volanul, iar dacă tija aceea este blocată, nu mai permite nici cheii să se miște sau să iasă.
Încearcă să miști de volan stânga-dreapta și în același timp de cheie până iese, apoi îți sugerez să-i schimbi contactul.

| DeejayAndr3y explică (pentru 0rlando):

In pozitia asta cheia iese din contact, volanul nu ramane blocat si contactatul ramane pus.Multumesc pentru sfat! O sa incerc maine.

| bodyboss73 a răspuns:

Frate iti spun de la om cu bmw la om cu bmw.Arunco in lacul din fata caseisauin ogasul din spatele cocioabei in care locuiestica am maivorbit cu oameni pestriti ca tine care isi iau bmw sidorm in gazda sau un grajduri.Crezi ca nu te stiu? Ilstiu si pe taicatu de la urgente si stiuca a murit de ciroza-vascularitita-onomatopeica.Iar pe tinete stiu ca dormeai la blocu 9F in bmw ala ciordit din Germania. Funda bah balega?

| DeejayAndr3y explică (pentru bodyboss73):

Esti nebun? Iesi de aici.