| Marian_Poenaru_1970 a întrebat:

Salut, am un bmw 525 tds motor 2500 din98 a fost luat cu o cutie automata desi el din fabrica e manuala. Am schimbat cutia cu una manuala si grupul planetare tot dupa o manuala pentru ca automata nu facea ce trebuie. In fine, am reusit sa pornesc motorul dupa un tester pus am mers ceva cu ea apoi s-a desfacut borna de la baterie nefiind stransa, motorul s-a oprit, am pus borna si cand pornesc motorul s-a turat 400 0 5000 de ture si nu imi mai recunoaste mufa de tester. Va rog sa ma ajutati cu un sfat, cine si unde o pot repara.

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

S-a dus calculatorul.
Gasesti la dezmembrari.Dar trebuie programat pentru masina si este ceva de munca.
De la o borna slaba ce rahat a iesit.

| Denila123 a răspuns:

Sall puna pe grup mecanic auto Timișoara, Facebook