| Sam5556 a întrebat:

Se aude un zgomot ciudat cand schimb vitezele sau bag în reverse.
Stie cineva de ce face așa?
Se aude un fel de pocanit și am ridicat capota și se mișcă brațele acelea de lângă motor.
Sunt nou și nu stiu mai nimic despre masini.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verifica suportii in care este fixat motorul de sasiul masinii. Posibil sa fie slabiti.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca nu schimbi corect maneta si in acelasi timp nu sincronizezi miscarea pe pedala de ambreiaj, sa o calci pana la fund.
Roaga un sofer experimentat, sa-ti arate cum se procedeaza corect cu schimbatul vitezelor.