| Quazar a întrebat:

Salut, am un citroen berlingo, si fiind spatios ma intreb daca as putea sa mai adaug legal, 2 locuri, sa fie cu 7 locuri din 5, se poate face aceasta modificare si sa fie si acceptata? Si ca sa nu mai postez odata alta intrebare, la aceeasi masina am o problema, uneori se incuie din cheie, alteori nu, stiti cumva cauza? e un berlingo din 2006 1.6 hdi. Mersi frumos.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Adăugarea locurilor o poate face doar o firmă autorizată în așa ceva, de exemplu cei care produc microbuzele 19+1, 21+1, etc.
Îți pun ei cele doua scaune, dacă e posibil, apoi mergi la rar pentru omologare.
Închiderea trebuie verificată la fața locului, nu se repară pe internet.

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

La faza cu scaunele, nu poti adauga inca 2. M-am uitat si pe net, masina asta e prefazuta doar cu 5 locuri maxim.
La partea cu cheia, cel mai ok sa o duci la un electrician. Poate sa fie bateria la cheie sau modulul de la incuietori e pe duca.