| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

Am un e60 din 2005. Ieri seara am dat într-o bordura. Ce-i drept putin mai tare. Si de atunci cand merg cu masina timp de 5 10 min se aprinde DTC ul si nu mai pot să-l opresc. Triunghiul ala cu un cerc! Dacă o opresc 1 min si o repornesc dispare dar apare iar dupa cateva minute. Stie cineva care ar putea fi cauza?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cel mai probabil este senzorul abs/esp de la roata. Daca continua sa arate acel martor si dupa vreo saptamana, du-te la service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este ca la impact s-a afectat un senzor. Du-te la mecanic cu ea și spune le ce s-a întâmplat. Poate ți-o pune pe tester și vede problema. Bafta

| donarcostica a răspuns:

Un senzor ceva... n-o sa primesc mare ajutor p-aici. Du-o la un mecanic. Stima.