| Sebi_Tancau_1996 a întrebat:

am un ford k si ramane accelerata in mers si cand schimb treapta, ce ar trebui sa fac..imi poate spune si mie cineva care a trecut prin asta? multumesc!

2 răspunsuri:
| nicusor222 a răspuns:

Clapeta de acceleratie are probleme. Trebuie sa o bagi la servis si nu mai sta ca nu ii faci bine daca nu te duci cu ea. Pot fi mai multe cauze. Am auzit la un ford ca tot asa laughing se accelera ca nebuna si avea probleme la alimentare... strangea benzina in cilindrii si bauuu facea aprindere laughing) se tura la maxim dupa se linistea... du-te cu ea la servis.winking

| Sebi_Tancau_1996 explică (pentru nicusor222):

Asa am auzit si eu ca e de la clapeta, am mai dus-o la service si mi-a mai schimbat cateva piese degeaba si la fel face dar acum o sa-i schimb clapeta, multumesc!