| anonim_4396 a întrebat:

Salut.am un golf 3 1.4 benzina si dau sa pornesc, porneste si se opreste si nu stiu ce are, am schimbat pompa de benzina, bujiile, am facut schimbul de ulei...ca auzisem ca poate fii din astea, dar nu tot imi face, daca stie cineva sa imi spuna care ar fi problema.stima

9 răspunsuri:
| blade01 a răspuns:

Tata are skoda octavia tour | la el pornea electromotorul dar atat
a chemat un mecanic si i-a schimbat o piesa de la contact
se numeste contact cu cheie
si arata asa http://www.unixauto.ro/......_Form.aspx
sper ca ti-am fost de ajutor;)

| blade01 a răspuns:

Are motorul de vw bora seria alh

| sane89 a răspuns:

80 % carburatorul sau vreun vacuum este infundat daca este carburatie, iar daca este motorul pe injectie este injectia.bafta

| Ceacia a răspuns (pentru sane89):

Salut.da este carburatie, o sa vad ce fac.mai mi a spus cineva sa nu fie de la chip-ul de la cheie

| sane89 a răspuns (pentru Ceacia):

Nu cred ca este cipul pentru ca si eu am avut aceeasi problema la un golf3. bafta

| Ceacia a răspuns (pentru sane89):

Si nu ai idee de la ce o fi.

| sane89 a răspuns:

Cred ca s-ar putea sa fie cuiul pontou... daca nu ma insel sau un vacuum infundat totusi ar trebui sa intrebi un mecanic sau daca te pricepi putin la mecanica da carburatorul jos si curatal...si pentru baiatul cu skoda.Skoda are motorul total diferit

| Traian_Albert_1969 a răspuns:

Aceias brobleme am si eu. asfi curios cum ai reurit sau daca ai reusit.astept raspun. MULTUMESC

| mario91 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, pornea si se oprea, o fost infundat injectorul happy