| Alx_Stelii_1980 a întrebat:

Salut am un golf 3 1.8, 90 cp, si de 3 zile am o problema cu martoru de ulei din bord, am schimbat bobina de presiune, si continua sa se aprinda in mers sa tipe iar cand accelerez sa se stinga martoru, ce sa fie?

3 răspunsuri:
| Num3Ascuns a răspuns:

Senzorul de presiune de la ulei este cel care face problema descrisa de tine.

| blAster85 a răspuns:

Poate fi senzorul de ulei, temperatura/nivel/presiune.sau sa ai probleme cu compartimentul de ulei, posibil sa faca presiune.

| Alx_Stelii_1980 explică:

Azi il schimb pe ala de temperatura