| AvM94 a întrebat:

Salut, am un golf 4 1.4 16V si cand o turez peste 3000 imi da niste rateuri, shoturi cum s-o numi. Am zis ca s-a infundata filtrul de combustil si l-am schimbat, dar tot asa imi face.

Răspuns Câştigător
| dryano a răspuns:

Salut...injectoarele nu sunt garantatwinking verifica bobina mai exact tongue asa am patit la un mondeo 1.8 din 2002

4 răspunsuri:
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Bujiile si bobinele sa le verifici.

| AvM94 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Am inteles ca si din pompa face asa

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru AvM94):

La Benzina mai rar se strica pompa. Verifica ce ti-am zis si daca totul e ok atunci ori e din pompa ori din injectoare.

| AvM94 explică:

Problòema depistata, mi se stricase de tot masina, numai pornea, numai tragea deloc. A fost bobina crapata si s-a dus senzorul dupa cutie.