| Selciuc_Omer_2000 a întrebat:

Am un golf 5 1.9 tdi 105 cp. Am avut următoarea problema: am mers linistit cu ea după care am oprit-o. Am stat în jur de 20 de minute cat am cumparat câte ceva de la magazin. După care am pornit motorul si s-a oprit si tot asa de vreo 4 5 ori. Am adus masina acasa pe platforma. A venit un băiat de la service cu testerul si imi apare ca motorul nu comunica cu calculatorul. Precizez ca acum nu mai porneste deloc si mi-a ars si 2 relee pe care le-am schimbat. Dar tot nu porneste. Ce trebuie facut?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil ai ECU prajit, sau cablajul intrerupt pe undeva.
Apeleaza la un electronist priceput in masini.

| Panamax a răspuns:

Daca baiatul de la service cu testerul nu ti-a zis ce este de facut, cauta unul mai istet data viitoare.