| cosminbit a întrebat:

Salut am un golf 5 1.9 tdi 2006 250k km si cand stau cu motorul la relanti incepe turbina sa vajaie daca o accelerez unpic se opreste vajaitul si se aude doar motorul dupa un timp vajaitul o ia din noi si tot asa. Ce inseamna asta?

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Turbina nu vajaie la ralanti.Este din alta parte zgomotul.

| ExprimareLibera a răspuns:

Ești sigur că e de la turbo? Poate e de la cureaua de la alternator sau altceva.

| GabitzuHr98 a răspuns:

S-ar putea sa fie alternatorul.Asa se auzea si la a mea pana s-a oprit motorul de tot. Du-te cat de curan la un mecanic bun daca nu vrei sa patesti la fel.