| Gaox09 a întrebat:

Golf 1.9 tdi 2006, motorul nu trage, pedala de frana se intareste dupa 1-2 apasari in timp ce motorul este pornit, trepideaza la relanti si in momentul accelerarii la 2500-3000 rpm se aude un zgomot in filtru de aer, ce ar fi cazul sa inlocuiesc la ea? Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La frana probabil e necesara o aerisire; cand face asta un mecanic, isi da seama ce piese ar mai trebui schimbate, ca sa nu reapara problema pedalei 'moi'.
Zgomot in filtru de aer poate fi de la turbina, dar depinde cum suna... Tot un mecanic iti poate spune cum sta treaba.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Frana- ori ai problema cu pompa, ori inst. trebuie aerisita.
Tremurat - vezi decantorul de sub filtru de motorina, daca nu este apa la el.
- probabil ai probleme cu un injector
pot fi mai multe variante, oricare ar fi trebuie sa te duci la mecanic
Suierul poate sa fie de la pompa vacum, sau de la turbina, in general ar trebui sa intre de mai jos.