| IonutMRn2552 a întrebat:

Salut,am un golf 5, când pornesc mașina îmi indica in bord epc,dar nu îmi indica mereu,se stinge și se aprinde când dau in vreo groapa sau pur și simplu de la sine,am citit că este ceva pe electrică, dar ce as putea rezolva?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Tu personal nu prea poti.Cel mai indicat e sa scanezi masina undeva.
Semnul ala de avertizare se numeste Electronic Power Control, is mai multe posibile cauze pentru care apare.
-pedala de acceleratie
-clapeta de acceleratie
-controlul tractiunii
-Cruise control
-Sensorul de viteza defectuos
-Sensorul de aer
-Ceva pe la frane switchuiri defectuase.

Sa te apuci sa verifici toate astea si poate ca mai sunt si altele, ai sanse putine sa gasesti cauza repede.
Deci scaneaza sau cum zi romanii tester, acolo iti spune mai exact, bine depinde si ce tester folosesti, ca de e unu de asta de 2 bani ajungi tot la ce am zis eu mai sus laughing deci undeva care au ceva tester mai performant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Service.