| Ionatan_Lozneanu_1996 a întrebat:

Salut,am un golf 5 si cand trage mai tare, peste 2000 de turatii si eaude un suflat asa un vajait,daca stau pe loc pot accelera cat vreau,nu se aude nimic, de la ce poate fi problema?

7 răspunsuri:
| sir sanjei a răspuns:

Daca problema se manifesta recent si inainte nu ai avut aceasta problema, poate fi un furtun de la intercooler desfacut sau fisurat.
Masina trage mai slab sau ca inainte?

| Swagmotherfuckers a răspuns:

Suflat vâjâit...depinde ce intelgi tu prin asta, ar putea fi turbo-ul.

| Ionatan_Lozneanu_1996 explică (pentru Swagmotherfuckers):

Https://www.youtube.com/watch?v=EerykH9eQjM ceva de genul, dar la asta suna mjlt mai rau, la mine e doar cand e in mers peste 2500 de turatii

| Swagmotherfuckers a răspuns (pentru Ionatan_Lozneanu_1996):

Probabil e turbina de vina, du-te la un mecanic, cât mai repede

| Black38 a răspuns:

Si la mine se aude, după 2500. Dar nu are nicio problema masina, zic sa nu iti faci griji