| Adryenutzu a întrebat:

Vreau sa pun si eu faruri cu halogen la o Dacia Solenza va rog sa raspundeti doar cei care se pricep ce fel becuri pot pune fara a imi retine politia talonu!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu te supara, dar faruri halogen la Solenza?
Asta e ca si cum ai vopsi Trabantul in negru, sa creada lumea ca ai Mercedes.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te băga sa faci modificări, in primul rînd lăsînd la oparte faptul ca ti ar lua politia permisul, este vorba de puterea becului halogen, consumă mai mult decit becurile originale cu care a fost construită mașina, poate datorită puterii mari consumate de bec, sa facă un scurt din cauza supraîncălzirii pieselor cablurilor, si poti lua foc, este ca si cind pui la tabloul electric din casă sigurante mai mari, si topesti firele si i ei foc. lasa masina cum a fost facută de fabrică.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, masina ta a venit cu becuri cu halogen, inca din fabrica. Halogenul e un simplu gaz, bagat in becurile alea subtiri (normale).
Tu cred ca te referi la becuri cu descarcare in xenon... Acolo e cu totul alta mancare de peste, ar fi mai usor sa-ti spun ca nu se poate.
Ar trebui sa ai instalatie de spalare a farurilor, sticle clare la faruri, lupe, si o omologare a tuturor modificarilor. Te poate ajunge la valoarea pe piata a masinii, modificarea asta.