| AlexG98 a întrebat:

Am un land rover freelander td4 pe motorina cu cardanul cuplat...mergeam cu vreo 120 la ora cand de o data a inceput sa vibreze foarte tare.de la ce sa fie? In viteza mai mica nu vibreaza... zici ca am pana dar nu am ???? si cand apasam acceleratia se mai auzea un scartait sa zic

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Roțile sunt echilibrate? Dacă da, nu cumva sunt pline de noroi?

| AlexG98 explică (pentru mihai69):

Nu sunt pline de noroi si sunt si echilibrate

| cyberalex a răspuns:

Verificați suportul intermediar de la cardan (slăbit sau rulmentul defect).

| AlexG98 explică (pentru cyberalex):

Asta mi-a spus si de la un service...ca e o problema la cardan posibil dar sa o duc sa o puna pe elevator