| idontknow222 a întrebat:

Salut, am un Opel astra g, firele de alimentare din mașină ale casetofonului nu le am de cănd am mașina, am cumpărat unul și as vrea sa îl leg direct la baterie și as vrea sa știu cum as putea face asta, dacă e periculos și dacă e periculos cum sa fac ca să știu că nu se arde nimic sau sa se întâmple chestii rele. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai cel mai putin periculos este sa mergi la un service specializat pe montaj sisteme audio.
Nu e de gluma dar de la cablaraie au ars multe masini, fie nu s-au izolat firele cum trebuie, fie nu s-au pus cabluri ok care datorita solicitarii amplificatorilor si subwooferilor au ars si uite asa au dus la probleme mari.
Nu te poate costa foarte mult si in plus primesti ceva profi.
Ma refer la un atelier bun si nu la garaje de cartier...

| Denila123 a răspuns:

Cel mai bine legi de la bricheta doua fire si nu e niciun risc,

| Mad1 a răspuns:

Baga de la pricheta asa am facut si eu