| Gamer2000 a întrebat:

Am un Opel Vectra B Benzina si Ieri am intampinat o problema cu ea: in timp ce mergeam motorul nu a mai vrut sa accelereze, acceleratia era la podea si nu se accelera trebuia sa repornesc motorul din nou ca sa o ia. aceasta s-a mai intamplat apoi dupa jumatate de ora! Va rog sa-mi spuneti care este problema sau daca vi s-a intamplat sa-mi spuneti cum ati procedat!? Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Catalizatorul sau bomba de combustibil nu merg cum trebuie.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Acceleratia e pe cablu?
Fa-i o diagnoza, altfel iti blestemi zilele, daca incerci s-o repari doar mecanic.

| coexp817 a răspuns:

Si eu am vectra b si am aceeas problema ca tine...un mecanic mi-a zis ca este de la sonda lamba.