| Masinistul a întrebat:

Salut, am un Peugeot 206 din 2006 1.4 MPI. Am verificat-o, pompa de benzina este foarte ok, dar ea nu porneste, ma ajuta cineva cu o solutie?

3 răspunsuri:
| crysty1222 a răspuns:

Mai bine o duci la un service ca sa afli sigur care e problema. Poate fi o problema de la bujii, fise, bobina, injectoare, electromotor sau alta problema pe partea electrica. Cand dai la automat, motorul invarte?

| NeaNicu78 a răspuns:

Sunt multe cauze, cele mai simple sunt siguranțe arse, un contactor de impact (adică accident se declanșează și oprește alimentarea pompei de benzina cu curent, se găsește în compartimentul motor și este fixat pe caroserie și este de culoare roșie), pompa de benzina, și lista ar continua..., Mai mult nu pot sa te ajut decât dacă aș fi în fața ei, bafta...