| CovidiuCov a întrebat:

Salut,am un peugeot 407sw 2005 cu navigatie dedicata de 3500ron,boxe originale,nu are iesiri rca pentru subwoofer,am pus un subwoofer activ si am tras fire de la difuzoarele din spate printr-un adaptor hi-low pentru rca, totul mergea bine.2 zile a tinut raiul, acum am mers cu masina se auzea..tot ok..am parcat masina si cand am pornit-o nu s-a mai auzit deloc sistemul audio.tin sa mentionez ca navigatia pe alta masina merge perfect,am luat alt player si l-am pus pe peugeot si tot nu merge,am verificat mufe si toate cele, ce poate avea?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai ars tranzistorii finali, ai pus boxe prea mici si au bubuit finalii, oricum pe masina nu ai voie sa faci modificari, la ce va trebuie unora discoteca in masina voi stiti. Masina a fost facuta sa mearga cu cd sau casetofonul din dotarea ei si atit, ai suficienta muzica nu trebuie sa dai la maxim, ca deranjezi pietonii si ceilalti participanti la trafic.

| KovacsB a răspuns:

O siguranta, cel mai probabil.
Dar poate fi si un contact imperfect pe la vreun conector, in special de masa.
Trebuie verificat cu un aparat de masura sau mai sigur cu un bec de 12v daca primeste alimentare si daca firul de masa este ok.