| George_Marian_1992 a întrebat:

Salut, am un piaggio si mă întreb de ce scoate mult fum, pun 20-25 ml, la litru de benzină, trebuie ceva ulei de calitate?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să fie ulei special 2t, dozajul e bun. Nu ai consumul prea mare?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

4-6 ml/litru; tu pui de 5 ori mai mult decat trebuie si pentru asta face mut fum. "sierra1" bate campii si isi bate joc de necunoasterea amatorilor. este necesar sa folosesti doar ulei special pentru motoarele in 2 timpi.

| DaniTDCI a răspuns:

Bai Mihailescule, 20-25 ml e suficient, daca tu faci un amestec cu 4-6 ml la 1 litru in 2 saptamani poti spune pa la motor, el are nevoie de ungere, unde ai auzit tu de 4-6 ml?

| George_Marian_1992 explică:

Da, am băgat ulei 2t, dar trebuie ceva calitate, de exemplu CASTRO 2T?