| DaniTDCI a întrebat:

moped-ul meu piaggio si arunca ulei nears pe toba, in cantitati cat de cat. adica cate un picur la. 40 secunde,daca e la relantiu, sa fie de la uleiul de proasta calitate+ ca e putin cam mult?(fac ameste 20 cu 1 litru benzina), sau se curata toba cum am auzit? ..chestia asta nu ma deranjeaza cu absolut nimic,intreb din curiozitate, funda

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai gandit ca poti sa iei foc? Cum adica sa nu te deranjeze, cand nu-i normal sa picure deloc, pentru ca poate lua foc...

| DaniTDCI explică (pentru Violleta2022):

Segmentii sunt noi in rodaj inca,la fel si set ul,nu are cum sa ia foc de oarece nu e benzina ca cea din rezervor, e mai mult ulei negru, daca era sa iau foc, eram mort demult, probabil ca a fost o ironie.qqq

| DaniTDCI explică (pentru Violleta2022):

Segmentii sunt noi in rodaj inca,la fel si set ul,nu are cum sa ia foc de oarece nu e benzina ca cea din rezervor,e mai mult ulei negru,daca era sa iau foc,eram mort demult,probabil ca a fost o ironie. qqqdefapt. Daca nu te stii in mecanica nuncomenta. Sa iei foc?laughing)))) nu ai cum sa iei foc. Daca e benzina pe toba,ar trebui sa puste toba ca o petarda cand ai merge cu motorul dar nah
. de unde atata cultura generala, eu am intrebat de ce imi picura de pe toba ulei nears si cate putin din benzina, nu am intrebat ce pot pati, se vede ca nu te stii in mecanica., mai bine nu comenta

| DinuMarius26 a răspuns:

Segmentii...