| CristiB93 a întrebat:

Am un renault clio 2001 1, 4 benzina. La curbe luate mai in viteza sau in sensul giratoriu cand se lasa masina mai intr-o parte se aud zgomote si pe stanga si pe dreapta gen pocnituri sau trancaneli. Alte dati in mers am impresia ca masina o ia putin in stanga sau dreapta fara sa misc volanul deloc. Ce credeti ca ar putea sa aiba?

3 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Unghiul de fuga.
Cat despre batai, poate sa fie multe cauza, bucsi, rulmenti, capete de bara, plasticele acelea de dupa roti(aparatori), toba sa nu fie fixata bine. Factorii sunt destui, mai bine duci masina la un mecanic.

| Diana4you97 a răspuns:

Poate fi un element al suspensiei. Verifică de asemenea toba de eșapament să fie bine prinsă sau alte element de sub mașină. Poate fi și bieletă, amortizor, bucșă, etc.

| CristiB93 explică (pentru Diana4you97):

Si eu m-am gandit ca ar putea fi suspensiile