| Anghel_Seby_2000 a întrebat:

Salut, am un scuter, 2t vreau sa stiu exact cat ulei rosu sa pun, am rezervoru de 5L, cat ulei sa pun in amestec-ul cu benzina?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Raportul la motorete este 1:40
benzina ulei
1 Litri 25 ml
2 Litri 50 ml
3 Litri 75 ml
4 Litri 100 ml
5 Litri 125 ml

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De cât timp îl ai și cum ai făcut până acum?

| Anghel_Seby_2000 explică (pentru sierra1):

Il am de 6 ani luat de la o ruda la mana a doua, este vechi eu il porneam cu benzina simpla si porneste, dar am auzit ca se pune si ulei rosu la motoarele in 2t! cat ulei sa pun frate?

| sierra1 a răspuns:

Ai auzit ce zice? 1 la sută INDIFERENT de cantitatea de benzină!

| sierra1 a răspuns:

1% ulei indiferent de cantitatea de benzina? Mai rar așa aberație.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Stiu ca se pune 1% ulei indiferent de cantitatea de benzina.