| Andrei_Mihai_1994_u9sh a întrebat:

Salut am un scuter Dynamic marca FIRST BIKE si de cateva zile nu imi mai trage deloc cand accelerez moare.Mentionez ca am schimbat filtru de are, benzina si carburator nou am curata si furtunasele pe care vine benzina.Merge o perioada de timp dupa care la maxim 10 km pracursi cand accelerz nu mai trage. Care ar fi problema am parcurs cu el 10532km?

4 răspunsuri:
| Robbu a răspuns:

Nu se alimenteaza cum trebuie.
De altfel poti verifica si bujia, sunt sanse mari sa fie si de acolo, sa nu se incalzeaza si sa fie o bujie corespunzatoare.
Eu am un kawasaki ninja 250 si la fel am patit,de la bujie, era prea lunga, si se calamita in cap.
Astea sunt principalele cauze, daca nu isi revine, te sfatuiesc inainte sa mai bagi bani in el sa il duci sa il vada un cunoscator bun.
Bafta!

| Andrei_Mihai_1994_u9sh explică (pentru Robbu):

Multumesc pentru sfat o sa schimb bujia.

| Gabriel_Bordea_1983 a răspuns:

Cauzele pot fi multe. La kilometrii astia, ai reglat vreodata jocul la supape? Cand dai la pedala simti ca ai compresie? Incearca sa il duci la un mecanic.

| Andrei_Mihai_1994_u9sh explică (pentru Gabriel_Bordea_1983):

Am compresie dar nu asa buna scuterul imi porneste dar dupa o perioada de timp se opreste daca accelerez se comporta ca si cum s-ar ineca