| Costelbengheac a întrebat:

Salut.am un scuter peugeot fight 2 si deo bucata de timp nu mai porneste i-am desfacut carburatorul si l-am curata dar avea o garnutura rotunda care era rupta si acum nu stiu de ce imi curge benzina din el

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Ai verificat daca ai scanteie? iti uda bujia de oarece e dat prea multa benzina la carburator, roaga pe cineva care se pricepe sa iti regleze carburatorul, funda?

4 răspunsuri:
| motobiz a răspuns:

Unde mai exact se afla garnitura cu pricina, si oricum automat trebuia schimbata

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, ar trebui sa schimbi benzina veche din el, sa pui una proaspata, sa verifici daca are scanteie (ii scoti fisa de la bujie si pui o alta bujie pe fisa, lasi contactul pus si dai la pedala, ar trebui sa auzi curentul din bujie, sau sa il vezi, daca te referi la vreo garnitura de la carburator incearca sa faci garnitura dintr-o camera de bicicleta sau sa pui silicon rosu sau transparent, dar putin de tot, funda?

| Costelbengheac explică (pentru DaniTDCI):

E bun raspunsul dar mai am o problema imi uda bujia are prea multa benzina in carena acolo

| Costelbengheac explică (pentru DaniTDCI):

De unde se regleaza are 2 suruburi si acolo nu stiu cat trebu reglat