| smqQstefanuTz a întrebat:

.Am un scuter peugeot vivacity 50 2 timpi.Problema este ca se accelereaza singur indiferent daca sta pe loc sau cand merg pe el, tin acceleratie constanta si se accelereaza singur......am gasit pe youtube aceeasi problema ca a mea https://www.youtube.com/watch?v=UJvAbpN6VhM acelasi scuter

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Asta pana se incalzeste motorul, nu? De exemplu iarna.

| smqQstefanuTz explică (pentru viotedy):

NU..tot timpul face asa...azi am desfacut si am vazut ca e de la soc mai ramane blocat cateodata, dar cred ca mai este si de la cablul de acceleratie

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

SMQ, verifica daca, culiseaza bine cablul de acceleratie, surubul de aer, il strangi de tot apoi il desurubezi 2 ture. Surubul de amestec, la fel strans de tot si il desurubezi 1, 5 -2 ture nimic mai mult! Controleaza daca este totul etans, sa nu-ti traga aer fals pe undeva! Bafta!