| Algus321 a întrebat:

Salut, am un seat leon 2 bkd, am o problema la el după ce scot cheia din contact toate ceasurile îmi stau ridicate la poziția in care era mașina pornita. Menționez ca am martorul bateriei in bord aprins (licariceste). Bateria este schimbată, alternatorul este schimbat

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se pare că la scoaterea cheii NU se inchid niște circuite. Dar fii liniștit, in un caz NU ai scurt-circuit pe acolo

| helpforyou a răspuns:

Problema poate fi cauzată de o problemă cu sistemul electric al mașinii. Ar putea fi un scurtcircuit sau o problemă cu modulele de control ale mașinii.