| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Salut, am un vw jetta 2007 1.9 TDI. Am fost la munte și la întoarcere pe drum am luat niște gropi dar la viteza de maxim 20/30 km/h, nu au fost zguduituri foarte puternice. La un moment dat a început sa se simtă niște trepidații la volan și chiar in masina, dar nu erau pe partea dreapta sau stanga parca se simțea pe ambele parti cumva. Am verificat janta, prezoanele toate par a fi Ok, din ce cauza ar putea fi?

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pivoti si/sau bucsele de la bascula.

| Mihaitzaplesanule explică (pentru danbnz):

Dacă ar fi așa cam la cât s ar ridica prețul reparației?

| danbnz a răspuns (pentru Mihaitzaplesanule):

Nu stiu preturile, ce stiu e ca sunt destul de scumpe pentru ca in mod normal Jetta e o masina foarte fiabila.

| Mihaitzaplesanule explică:

Am uitat sa Menționez, vibratiile sunt tot aceleași și dacă cresc sau scad viteza.