| Jorjik a întrebat:

Salut, Am un Vw passat Variant 1.6 diesel GT 4x4 si nu stiu ce sa fac ca s-au pierdut actele, cum as putea face? Masina a fost inregistrata pe o catedrala din Germania, exista vreo solutie de a putea reface actele? Masina are placute, arata impecabil pentru cei 40 de ani pe care ii are.

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Cu seria de sasiu si seria de motor o cerere catre rarul lor din Germania ( cuum so numi ) sa iti scoata duplicate la acte. Eventual poate exista vreo firma care se ocupa de asa ceva, chiar si prin Romania.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca nu ai niciun document care sa ateste ca masina este proprietatea ta, nu poti face nimic.

| Jorjik explică (pentru OldSoul):

Am act de transfer al masini, gen act de vindere cumparare. ala l-am gasit. dar multumesct pentru sfat.