| Cupă_Daniel_1992 a întrebat:

Salut! Am un VW Polo Berlină 1. 4 TDI, 2005. Recent am observat că mi se aprinde intermitent, timp de o secundă, două, martorul de la frâna de mână și se aude la un interval de câteva zeci de secunde un bipăit. Aveți idee ce ar putea fi?
Menționez că acum câteva săptămâni am schimbat etrierul pe spate, iar "specialistul" a rupt conducta aceea din greșeală (bănuiesc că e vorba de conducta prin care trece lichidul de frână), dar eroarea despre care vă spun, o am de 2-3 zile.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Consider că trebuie te bagi sub ea să VEZI ce e

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până nu te bagi sub ea să VEZI cablul cât de intins (sau nu) e, nu faci nimic

| Cupă_Daniel_1992 explică (pentru sierra1):

Consideri că asta ar fi cauza erorii din bord?

| Cupă_Daniel_1992 explică (pentru sierra1):

O să încerc, mulțumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru Cupă_Daniel_1992):

Noroc

| sierra1 a răspuns (pentru Cupă_Daniel_1992):

Consider că trebuie te bagi sub ea să VEZI ce e

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai nivelul de lichid de frana prea mic, completeaza!
Nu este altceva.

| Cupă_Daniel_1992 explică:

Și ca o completare: conducta este și la ora actuală ruptă, el făcând ulterior o improvizație, urmând să mă duc și s-o schimbe. Bineînțeles că nu am mers să mi-o schimbe încă.