| xLr819 a întrebat:

Am un vw touran 2004 si am observat ca nu mai merge boxa din portiera fata-dreapta.Cum as putea-o schimba? Nu reusesc deloc? Funda

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa scoti partea tapitata, cu plasticul care vine la usa (din maner cand bagi mana sa o deschizi si inchizi in caz ca are). Incepi sa desfaci de la maneta de deschidere unde e manerul interior scoti surubelele torx apoi plasticul, si dupaceea cand ai scos butonul de geam si manerul de deschiderec cu o surubelnita mai plata si groasa o bagi in parti si faci palanca. Vei auzi ca face clack asa pana iese tot apoi ai acces la boxa. Greu nu e dar faci treaba cu grija si atentie, sau o duci la un mecanic daca ti-e frica sa nu rupi ceva sau sa zgarii plasticul.

| xLr819 explică (pentru mgtow):

Nu pot scoate doar plasticul din dreptul boxei?

| mgtow a răspuns (pentru xLr819):

Nu.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=VrAXH4dVH-U aici ai un videoclip similar ca sa iti faci o idee cum sa scoti tapiteria usii.