| abcabc11 a întrebat:

Salut
Am un W polo din 2007 cu navigatie dedicata ww MCD.
Problema este urmatoarea: nu citeste nici un track facut la pc,am incercat cu viteza mica, diferite blank-uri etc...Citeste doar cd-urile track originale gen album puya/doc ...etc cumparate de la ziar/reviste
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| zeulzamolxe666 a răspuns:

Vezi ce format citeste aceasta navigatie. daca nu ai cartea tehnica, intra pe internet si cauta. apoi coboara un program converter si schimbal in fomatul pe care il citeste navigatia.eu am dvd pe masina si nu citeste decat in format dvd.numai asta poate fi.incompatibilitate de format!

| abcabc11 explică (pentru zeulzamolxe666):

Mersi mult o sa incerc varianta ta

| abcabc11 explică (pentru zeulzamolxe666):

Am incercat si nu merge citeste numai track cu terminatia.cda...
Aceiasi problema.

11 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu are nici o importanță viteza de scriere sau formatul melodiilor. Player-ul tău are integrată o protecție anti-piraterie, ce nu permite decât redarea discurilor originale.

| abcabc11 explică (pentru 0rlando):

In cazul asta ce pot sa fac?

| 0rlando a răspuns (pentru abcabc11):

În principiu nimic, fie îți cumperi un modulator, fie schimbi player-ul.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Program de conversie

| abcabc11 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Cand scrii un cd cu nero sau windows media player le converseaza automat cda. adica audio cd.

| abcabc11 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu e nevoie de program de conversie asta face nero sau windows media player cand faci un cd audio. extensia este.cda, dar tot nu am reusit...

| piticuz a răspuns:

Citeste doar track-uri facute in pc... cel putin asa este la mine daca ai radio-ul original. mie nu-mi citeste mp3-uri sau alte formate. doar daca le fac track-uri... Totusi iti recomand sa schimbi radio-ul happy se gasesc atatea cu usb si aux incat cu 2 mil iti iei ceva bunicel happy

| adrian888 a răspuns:

Daca e navigatie MCD (adica din aia "alb negru") fa CD-urile la 4x. si-o sa ramai surprins happy... daca nici asa nu merge. daca stii pe cineva care se pricepe bine la asa ceva il poti duce la el - trebuie curatat blocul optic si atat, daca treaba este facuta bine ai sa vezi ca iti citeste CD uri si matuite :p dar repet cineva care se pricepe bine, al meu inainte de curatare nu citea deloc, acum citeste si CD uri scrise la 32X fara nicio problema

| abcabc11 explică (pentru adrian888):

Am auzit si de asa ceva...o sa incerc si varianta ta..mersi