| XtaZy a întrebat:

Am si eu o problema cu DVD-RW. Mie imi citeste doar cd-uri si dvd-uri originale cum ar fi cele din reviste si cele cumparate de prin magazin, dar cele facute de cineva pe calculator nu mi le citeste. Din ce cauza nu merge?!

Răspuns Câştigător
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pentru ca formatul datelor de pe cd/dvd nu corespunde cu decodorul de formate al dvd-rw-ului.
Daca vrei sa faci un dvd-video cu filme incearca sa il faci cu programul nero vision care este din pachetul nero premium. il descarci de pe net cu torrent varianta full.
Pentru ca formatul sa fie compatibil cu decodorul dvd-rw converteste filmele in format *.avi *. mpeg *.mp4 si care or mai fi. Un convertitor de formate gasesti pe google, se numeste format factory [program]
iar un tutorial pentru cum sa faci un dvd-video gasesti pe site-ul videotutorial.ro

1 răspuns:
| XtaZy explică:

Nu ma refer numai la filme. De exemplu dvd-urile de windows... Daca cumpar unu original din magazin mi-l citeste, dar daca fac eu unul nu mi-l citeste. Cel pe care-l fac eu daca il bag imi apare ca e gol, adica cand intru in My computer>Cd drive, apare alb, nu apar fisierele de pe cd/dvd.
Astept raspuns