| jorjan a întrebat:

Salut apelez la voi care poate ati fost patit in asa ceva. Am un passat variant din 1999 1, 9 TDI 115 CP AJM luna trecuta am avut probleme cu un injector si am ramas cu baia de ulei plina de motorina.Am reusit sa rezolv aceasta chestie dar am un sunet metalic in turatii (masina sta pe loc dar cand o turez in gol sau merg cu ea motorul bate) mi s-a spus ca e bolt-ul la un piston. Intrebarea mea este : Se poate scoate pistonul prin baie sa il pot schimba fara sa dau chiulasa jos? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Nu! Va trebui sa dai chiuloasa jos!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prin baie sau bucatarie? Nu sunte m mecanici, mergi cu ea la un mecanic auto.

| jorjan explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pustiu daca nu stii sa raspunzi de ce mai raspunzi? este asa de greu sa te abtii?