| anonim_4396 a întrebat:

Salut,as avea si eu o intrebare.
Cat dureaza in mod normal o sedinta de condus?
Recent m-am apucat de scoala, sunt la a 4 a sedinta, dar mi se pare ca ma tine prea putin la ore.
30-35 minute pe sedinta este normal?
As vrea sa ma transfer la alt instructor.
Daca ma mut mai trebuie sa platesc ceva?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai un numar de ore in total pe care ar trebui sa il faci, undeva la 30 parca (sau 40, dar cred ca 30, nu stiu exact). Iar instructorul planifica in mare, cum vrea acest timp. Poate sa te tina intr-o zi mai putin si in alta mai mult, dar important este sa faca tot timpul ala de 30 de ore.

Si nu prea poti sa te transferi la alt instructor, la alta scoala sigur nu (fara sa platesti), la instructor... vorbeste acolo unde este sediul si vezi, o sa iti zica persoanele alea mai bine.

| Liviu a răspuns:

Fiecare scoala are... orele ei ca sa zic asa,schimba scoala. Degeaba schimbi instructoru. Si vorbesti dinainte vreau x ore,inca ceva, dupa ce dai sala, si cand esti programat la traseu, inainte de traseu trebuie sa iti lasi ceva ore pentru a putea face ore inainte de traseu, daca nu? le termini acu pe toate, si dupa cumperi in apropierea examenului

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Daca schimb scoala mai platesc ceva?

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, nu pot sa te informez gresit doar de dragu de a scrie happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1h 40 de condus efectiv ar trebui să dureze

| GouDidodino a răspuns:

O ședință de conducere durează cat o oră didactică, adică 50 de minute

| GouDidodino a răspuns:

Si cand vei fi la traseu, polițistul tot atât te va pune sa conduci, 40-50 De minute

| Liviu a răspuns (pentru GouDidodino):

De fapt e 35 de minute, intre 28 si 35 de minute, asta stiu sigur eu inca mai am foaia de parcurs de la traseu