| Dagger a întrebat:

Salut! Recent m-am apucat de școala de soferi și am deja 5 ore de condus, dar problema e că instructorul cu care fac nu prea îmi place, ma simt stresat și ma pierd cu el, nu explica bine. As putea sa fac cu alt instructor? Adică sa îl schimb cu alt instructor?
El ii director și ii si instructor, oare pot? Eu asa cred.

Răspuns Câştigător
| and0ra a răspuns:

Din cate stiu, poti sa iti schimbi instructorul. Daca te simti prea incomfortabil sa il mai vezi, poate mai bine schimbi si scoala de soferi.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, ca el este cel care decide in compania lui.

| Dagger explică (pentru Violleta2022):

Pai dacă nu înțeleg cum explica nu ma poate da la alt instructor?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dagger):

Ca sa intelegi trebuie sa pui mana serios pe Legislatia Rutiera si sa o inveti din scoarta in scoarta, dupa aceea vei intelege ce-ti explica instructorul, fiindca asta faci in trafic, tii cont de legi si le aplici pe traseu.

| Dagger explică (pentru Violleta2022):

Am luat și sala și permisul din prima! Instructorul m-a dat la alt coleg de al lui care era mult mai bun decât el și explica super bine! Deci era vina instructorului nu a mea!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dagger):

Felicitari! Acum incepe adeavarata invatare sa sofezi, singur pe sosea!
Ai mare grija si atentie la acordarea prioritatii si viteza, ca sa le respecti si sa nu faci accident.

| Dagger explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos! Da trebuie să fiu atent!