| Whipperx1 a întrebat:

As dori cateva pareri despre Audi a4 b7 din 2007-2008.Care e cel mai bun model, daca este scump la întreținere si ce consum are?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil va avea nevoie de o segmentare (schimbul inelelor la pistoane) pentru ca au probleme cu consumu de ulei modelele pana in anul 2012. in rest sta bine cu tot

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mare e gradina...
Ce motorizare, ce transmisie?
Si de ce naiba sa iti iei o porcarie "premium" cu piese scumpe, daca ai banii numarati pentru consum si intretinere?
Tu esti om pentru Logan, Golf, cel mult Astra.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sincer, mai bine iti cumperi un Seat Exeo si iti explic si de ce.Seat Exeo este bazat pe Audi B7 doar ca are motoarele de pe Audi B8 si sigla de Seat nu de Audi. Eu l-am luat pe al meu acum 1 an cu 5500 euro (2011 2.0 TDI CR 143 192. 000km ).De 11000km nu am probleme cu el. Daca vrei musai Audi B7, doar motorul 1.9 TDI 116cp mi se pare ok pe partea diesel iar pe benzina as evita pe cele FSI.