| Mihail18 a întrebat:

Salut,
As dori sa achizionez o masina din Ungaria. Ca sa pot veni in tara cu ea, in afara de act vanzare-cumparare si talonul, imi mai trebuie ceva? Daca el mai are asigurarea valabila, mai trebuie sa scot eu numere rosii sau pot veni cu ea direct in tara si aici sa-i fac toate actele necesare inmatricularii?
Multumesc.

1 răspuns:
| Lukaas01 a răspuns:

Sal,
Masina trebuie scoasă de la financiar de fostul proprietar și d voastră o puteți aduce în țară ori cu nr roșii ori pe platformă, asta dacă doriți s o înmatriculați in România.
Aveți nevoie de :
Contract vânzare-cumpărare, cartea mașinii, nr roșii valabile, asigurare și benzină sau motorină.