| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa achizitionez o honda cbr 125, imi puteti arata unele poze sa ma lamuresc fiindca circula multe replici pe piata, modelul din 2007 este normal sa fie pe carburator(mie mi se pare cam bizar), imi puteti da niste sfaturi, ma puteti lamuri cu actele de 49 daca de ex:o moto de 125 are acte doar de 49 si nu are acte de identitate si nu se poate inscrie pe 125 este o mare problema? (moto yamaha yzf r 125).Va rog pareri +argumente astept. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Normal,ar fi o mare problema, dar deocamdata multi circula asa, cun pe cineva care avea o honda cbr de 600 sau cv de genul si nici permis nici acte la ea nu avea si nu l-a luat nimeni, dar a vanduto apoi cu 4 000ron

| Marian_Stanca_1985 a răspuns:

Pai fara acte nu ai cum sa o inmatriculezi, iar cele care sunt din fabrica proiectate de 49 cmc, iar apoi sunt modificate pe 125 cmc, nu au viata lunga, pentru ca biela este aceeasi iar solicitarea este mai mare cu un set mai mare evident, plus ca trebuie modificat si carburatorul putin.Honda 125, yamaha tzr etc sunt ok, un singur inconvenient ca au roata spate prea ingusta.Gasesti pe bikeshop.Bafta multa!