| Street22 a întrebat:

As dori sa-mi spuneti daca stiti din ce material este facut in general motorul la un atv, mai precis la un atv cu motorul de 125 cmc big grin adica din ce este facut aluminiu, fonta etc Va rog sa ma ajutatihappy DAU FUNDA!

1 răspuns:
| an3iuli a răspuns:

Depinde in general este acelesi material ca si segmentii dar poti verifica cu un magnet sa vezi daca este material feros sau neferos ai grija sa verifici pe mai multe piese sa vezi cat este de atras magnetul de blocul motor deoarece poate fi atras de piesele din interiorul camerei de ardere cum ar fi biela