| fis a întrebat:

Salut, as ruga pe cineva care cunoaste sa imi raspunda si mie la o intrebare. Bara de fata de la skoda fabia 1 (6y) acel model mai "nou" de bara de fata, mai exact modelul facelift, se potiveste si la skode-le mai vechi care sunt fabricate cu bara aceea cu model normal? Intreb asta fiindca pe internet acele bari facelift apar ca se potrivesc la fabii-le din 2004-2007, iar a mea e model din 2002, totusi in afara de bara din fata nu difera absolut nimic. Va rog doar daca cunoasteti subiectul sa raspundeti fiindca nu vreau sa imi comand bara si sa nu se potriveasca. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Power_Cotnari_1997 a răspuns:

Eu am o skoda superb din 2004 si mi se potrivesc piese sau accesorii de la masinile fabricate din 2002-2008. Trebuie sa ai masina incadrata in acei ani sa ti se potriveasca bara, nu prea are cum sa se potriveasca, au alt model, alt sistem de prindere etc.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Power_Cotnari_1997):

Eu am octavia 2 FL 2009 si nu se potriveste bara de la Octavia 2 2008.
Usile se potrivesc aripile fata nu.
Parbrizul e identic, haionul identic, interioarele identice.
Bara spate se potriveste.

1 răspuns: